There are no translations available.

ŽRNOVNICA, 20. listopada 2019. godine

Dočekali smo i to –ide Mosor na Mosora! Žrnovnica je dobila svoj nogometni derbi.

U nedjelju, 20. Listopada 2019. godine na igralištu u Pricviću igrali su Mosor protiv Mosora. Ili da budemo precizni, HNK Mosor protiv NK Mosor, oba iz Žrnovnice. Lokalni derbi Pete lige (2. županijske).

Ovaj prvi Mosor, formalni domaćin, postoji od 1928. I svima je dobro poznat, a prošle sezone uopće nije imao natjecateljsku seniorsku momčad. U tekućoj, povratničkoj sezoni dobro je krenuo te je četvrti u poretku s tri boda manje i utakmicom manje od vodećeg Vala.

Novi Mosor je, pak, osnovan tek prije nešto više od godinu dana i to primarno zbog nezadovoljstva stanjem u starijem Mosoru.
U debitantskoj sezoni nemaju imperativ, do nedavno ni bodove. A pet je utakmica prošlo. Željeli su čim prije skinuti tu “nulu” na tablici pored svog imena i uspjeli su u ovoj utakmici.
Teren u Pricviću još ne smiju koristiti, pa se snalaze trenirajući po okolici i igrajući domaće ligaške utakmice u Srinjinama.

Povijesnu prvu pobjedu novog Mosora na svom terenu, a na kojem još uvijek može igrati samo kao gost, i to baš protiv imenjaka, kao da je u Pricviće došla pozdraviti cijela Žrnovnica.

Ovoliko publike stadion nije vidio baš godinama, a kada je posljednji zvižduk suca označio kraj nogometaši Mosor Žrnovnice i njihovi brojni navijači dočekali su ga u euforiji. Nogometaši i navijači jedni su druge pozdravljali valovima i pjesmom.
Iz svlačionice se potom mogla čuti i “Večeras je naša fešta”, dok su navijači na tribinama poručili “ovo je naše” i “a sad adio” upućeno malobrojnim simatizerima uoči ovog susreta favorita starog Mosora na suprotnoj tribini uz prostorije kluba.

U dramatičnoj utakmici do ovog kola posljednja Mosor Žrnovnica je uspjela sačuvati minimalnu prednost i nakon pet poraza u nizu senzacionalno osvojiti prve bodove protiv Mosora, kluba zbog kojeg je i novi klub uopće i nastao.

Podsjetimo, nakon velike rezultatske i igračke krize te jedno vrijeme i povlačenja iz natjecanja seniorske momčadi, prošle godine osnovan je novi klub Mosor Žrnovnica. No, taj klub još uvijek ne može igrati i trenirati na Pricviću kojeg samo sebi svojataju iz starog Mosora. Nakon pobjede predsjednik novog kluba Mosor Žrnovnice Joško Parać nam je kazao.
- Nije moglo slađe. Čekali smo prvu pobjedu i dočekali smo je na našem najdražem stadionu. Na našem stadionu, stadionu svih nas. Ali zapravo je naša pobjeda ovih 500-600 ljudi što je bilo na utakmici, mladih, starih. Pobijedili smo kada smo doveli 500 ljudi iz mista na stadion, rezultat nije bitan – naglasio je Parać.

Već i prije susreta moglo se osjetiti da će ovo biti poseban dan za nogomet u Žrnovnici. Rijeke navijača slijevale su se na stadion

Kamber presudio

U ogledu dva Mosora senzacionalna pobjeda gostiju (u nastavku teksta “crveni”) na domaćem terenu.

Nakon što u dosadašnjem dijelu prvenstva u svojoj premijernoj natjecateljskoj sezoni nisosvojili niti boda, na emocionalnom susretu u svojoj Žrnovnici, Pricviću, u kojem zasad jedino ovako kao gosti mogu igrati, NK Mosor Žrnovnica stigao je povijesne prve službene pobjede.

Tri boda “crvenima” donio je Kamber, kontru je završio prekrasnim pogotkom kojim je probušio Balića za veliko slavlje na tribinama.

Dok je prvo poluvrijeme proteklo u izjednačenoj igri, u nastavku su domaći (u nastavku teksta “bijeli”) potpuno dominirali, dok su “crveni” vrebali svoju priliku iz kontri. Mogao je Kamber u 54. sve riješiti, ali je prebacio vrata iz situacije mnogo izglednije nego one u kojoj je zabio.

No, nije to ništa što su sve u zadnjih pola sata promašili domaći. Spašavao je Čorić uklizavanjem, a kada je i Vilić je u stopostotnoj šansi omogućio Banoviću da se proslavi. U nastavku je s klupe za stari Mosor ušao i Obilinović.

No, više nije na 80 posto, prije na nekih osam, ali znanje mu kilogrami ne mogu oduzeti.
Međutim, nije ipak Romano onaj stari, niti on nije mogao pomoći starom Mosoru. Uslijedilo je veliko slavlje navijača “crvenih”.

Izvor: slobodnadalmacija.hr / foto: A.Ljubos, zrvanj